Klub w ramach projektu „Strzelaj z nami” podjął współpracę ze Szkołą Podstawową nr 150 im. Walerego Wróblewskiego w Warszawie.

Mistrzyni:

Aleksandra Jarmolińska – dwukrotna uczestniczka Igrzysk Olimpijskich. Najlepsza Polka w konkurencji Skeet, wyrównała Rekord Świata 75/75.

Ola opowiedziała młodzieży o specyfice swojej dyscypliny oraz o kulisach wyjazdów na Igrzyska, pokazała film ze swojej rywalizacji w Pucharze Świata, przedstawiła mnóstwo zalet strzelectwa sportowego. Prezentowała mapę miejsc odwiedzonych dzięki sportowej rywalizacji i wiele zdjęć z prywatnego archiwum.

Zajęcia prowadziły: Katarzyna Klepacz i Barbara Wojcieszak.

Każda klasa przychodziła z nauczycielami oddelegowanymi ze szkoły. Wszystkie zajęcia były poprzedzone przypomnieniem zasad bezpieczeństwa oraz obsługi broni i zasad celowania. Udostępniliśmy 6 stanowisk, na których uczniowie strzelali z pistoletu i karabinu pneumatycznego. Z rozmów podczas zajęć oraz informacji od Dyrektora i nauczycieli wiemy, że zajęcia bardzo się podobały, uczniowie chętnie w nich uczestniczyli i jeśli będzie to możliwe wrócą na strzelnicę.

Zawody:

Każdy uczestnik oddał po 10 strzałów z karabinu i pistoletu, a klasyfikacja była ustalona na podstawie sumy obu wyników. W razie potrzeby odbyły się baraże oraz dla podniesienia atrakcyjności finały w poszczególnych konkurencjach. W każdej klasie wyłoniono i nagrodzono pucharem, dyplomem i słodkim upominkiem 3 najlepszych chłopców i 3 najlepsze dziewczynki.

Ocena projektu:

Bardzo dobra, projekt atrakcyjny dla dzieci oraz trenerów, ułatwiający pozyskanie nowych adeptów strzelectwa sportowego.

Podsumowanie:

Projekt ciekawy, efektywny, uczniowie zainteresowani zajęciami. Trenerzy, rodzice oraz administracja szkoły bardzo zadowoleni ze współpracy.

Klub i Szkoła chętnie wezmą udział w kolejnych projektach.