Strzelecki Klub Sportowy DWÓR GRUNWALDZKI Poznań podjął współpracę ze Szkołą Podstawową nr 93 w Poznaniu.

Zajęcia poprowadził Pan Przemysław Szemraj.

Mistrzyni:

Julita Borek – Mistrzyni Polski i kilkukrotna wicemistrzyni, oraz brązowa medalistka Mistrzostw Polski 2018-2022, reprezentantka Kadry Narodowej, finalistka zawodów Pucharu Świata, srebrna medalistka Mistrzostw Europy w drużynie 2022, świeżo upieczona Trenerka II klasy PZSS.


Podczas spotkania nasza Mistrzyni opowiadała o swojej karierze: początki, zwątpienia, motywacje, najgorsze i najlepsze chwile; oraz o pochodzeniu wysokich umiejętności i codzienności sportowca… nie zawsze takiej kolorowej, ostatecznie o planach, marzeniach i o sposobach na ich realizację;

Pojawiły się pytania z sali:

– o zarobki  najtrudniejsze z możliwych pytań w naszej dyscyplinie;

– o broń – czy to nie czasem męski sport?

Dzieci były zadowolone z udziału w zajęciach, dopytywały o możliwość dodatkowego strzelania. Na ich twarzach często gościł uśmiech i radość.

Zawody:

Dzieciaki w większości o wiele bardziej się angażowały i koncentrowały wiedząc, że tuż tuż czekają je zawody, lub że właśnie przyszły wziąć w nich udział. Znalazły się też takie, które nie znajdowały motywacji do większych starań. Ustalone zasady przeprowadzenia zawodów nie budziły zastrzeżeń i pytań. Poziom rywalizacji był bardzo zróżnicowany, ale walka o najlepsze miejsca była bardzo wyrównana.

Ocena:

SUPER Pomysł!!! Potrzebne WIĘCEJ TAKICH! ;]

Podsumowanie:

Realizację projektu możemy uznać za bardzo udaną. W sprawności przeprowadzenia zajęć sprzyja duża i dobrze wyposażona strzelnica. Na mniejszych obiektach takich jak nasz, potrzeba zdecydowanie więcej czasu na zajęcia dla wszystkich w takiej samej formie. Dzieci bardzo chętnie słuchały opowieści naszej Mistrzyni o jej losach i przygodach w Kadrze, oraz wykładów instruktora o sprzęcie i strzelaniu. Z różnym skutkiem przenosiły przyswojoną wiedzę na efekty na tarczy, ale na pewno nie można powiedzieć, że się nie starały. Spośród całej przeszkolonej grupy kilka osób zadeklarowało chęć rozpoczęcia udziału w treningach.
Podsumowując: PROJEKT taki jak ten jest POTRZEBNY, ponieważ był zastrzykiem motywacji i środków potrzebnych na promocję strzelectwa w środowisku szkół w naszym mieście. Przydałyby się ze dwie trzy edycje: wiosna, lato, jesień… 😉