Klub w ramach projektu „Strzelaj z nami” nawiązał współpracę z Bernardyńską Szkołą Podstawową w Łodzi oraz ze Szkołą Podstawową nr 164 w Łodzi.

Mistrzyni:

Agnieszka Nagay – 4-krotna uczestniczka Igrzysk Olimpijskich

Mistrzyni opowiadała o treningach, osiągnięciach, gdzie była- co zobaczyła. Prezentowana była broń pneumatyczna razem ze spodniami i kurtką strzelecką. Uczniowie zadawali pytania dotyczące budowy broni, na jaka odległość się strzela, jak długo trzeba trenować by być w kadrze narodowej i kiedy mistrzyni zaczynała trenować. Jak pogodziła naukę z trenowaniem.

Dzieci były bardzo zadowolone podobały im się zajęcia (pierwszy raz spotkały się z tą dziedziną sportu).

Zajęcia prowadzili: Grzegorz Pietrzyk i Agata Kornacka.

Zawody:

Dla niektórych uczniów były to pierwsze zawody, na których dostawały dyplomy i medale. Rywalizacja odbywała się na wysokim poziomie, uczniowie bardzo przeżywali swój start.

Ocena:

Pomysł projektu jest bardzo dobry. Daje możliwość zainteresowania uczniów starszych klas strzelectwem sportowym oraz możliwość naboru do sekcji strzeleckiej i szukania osób z predyspozycjami do uprawiania tej dziedziny sportu.

Podsumowanie:

Projekt spełnił swoje zadanie. Uczniowie poznali zasady bezpieczeństwa przy posługiwaniu się bronią pneumatyczną, poznali wybitne osoby, które osiągnęły sukces w strzelectwie sportowym (spotkanie z mistrzem). Zaangażowały się w zajęcia, część osób zdeklarowała uczestnictwo w sekcji strzeleckiej klubu Społem.

Jeżeli będzie taka możliwość klub sportowy Społem w Łodzi jest zainteresowany udziałem w podobnym projekcie.