PKS Husaria LOK Krosno podjął współpracę ze Szkołą Podstawową Krościenko Wyżne. Zajęcia prowadził Pan Tomasz Jerzak.

Mistrzynie:

Jagoda Szajna, Dominika Śmietana, Izabela Gajewska

Zawodniczki opowiadały o sprzęcie (o karabinkach, strojach strzeleckich), o tym jak wyglądają treningi, wyjazdy na obozy i zawody. Dużo pytań dotyczyło broni (czym się różni sportowa od prawdziwej, ile to kosztuje itp.). Było też dużo ciekawostek z treningów ogólnorozwojowych (np. zdziwienie uczniów, że niedawno byliśmy na obozie narciarskim, bez sprzętu strzeleckiego w ramach przygotowania do kolejnego sezonu – i że to przygotowanie jest bardzo ważne. Wydawało im się, że „to się tylko stoi i strzela” :).

Zawody:

W ramach zawodów przygotowaliśmy komplety pucharów i medali za miejsca 1-3. Część dzieci „ulotniło się” w miarę kolejnych treningów i nie dotrwały do zawodów.

Ocena:

Świetny pomysł. Sporo dzieci jest zainteresowana strzelectwem, ale zauważyliśmy znudzenie części z nich. Zdecydowanie lepiej wyszło prowadzenie takich zajęć na sali gimnastycznej w szkole (przenośna strzelnica) niż na strzelnicy klubowej. W szkole łatwiej też było zebrać dzieci – strzelania odbywały się tuż po lekcjach.

Podsumowanie:

Bardzo fajny projekt. Jeżeli będzie on bardziej rozciągnięty w czasie – jak najbardziej chcielibyśmy znowu wziąć w nim udział.