Klub w ranach projektu współpracował ze Szkołą Podstawową w Lubnie oraz w Gorzowie Wielkopolskim.

Mistrzyni:

Marta Szwed – kilkukrotna medalistka Mistrzostw Polski w strzelectwie sportowym osób niepełnosprawnych. Co ciekawe medale zdobywała zarówno w strzelaniu z karabinu jak i z pistoletu.

Marta opowiedziała o swojej pasji do strzelectwa, o tym jak zaczęła trenować oraz ile czasu poświęca tygodniowo na treningi. Pokazała młodzieży różne karabiny i pistolety oraz odpowiadała na pytania. Młodzież chętnie przymierzała się do jej karabinu i słuchała o zasadach bezpieczeństwa.

Marta pomagała również podczas pierwszych zajęć na strzelnicy, kiedy to uczniowie uczyli się przyjmowania postawy strzeleckiej, celowania, pracy na języku spustowym oraz oddawali pierwsze celne strzały.

Współpracujące szkoły to: Szkoła Podstawowa im. Kombatantów II Wojny Światowej w Lubnie oraz ze Szkoła Podstawowa Nr 20 im. Bohaterów Westerplatte w Gorzowie Wielkopolskim.

Osobą prowadzącą zajęcia był Pan Zbigniew Jachimowski

Zawody:

Podczas zawodów uczniowie oddali po 10 strzałów do tarczy ocenianej. Dla większości były to pierwsze zawody w życiu. Wszyscy byli zadowoleni z osiągniętych wyników a najlepsi otrzymali medale, dyplomy i upominki.

Ocena:

Projekt bardzo się podobał młodzieży. Dzięki niemu kilka osób chce rozpocząć regularne treningi.

Podsumowanie:

Oby jak najwięcej takich projektów. Na pewno chętnie weźmiemy udział kolejny raz.