Klub w ramach Projektu „Strzelaj z nami” podjął współpracę z Zespołem Szkół Mistrzostwa Sportowego w Zielonej Górze.

Mistrzyni:

Sylwia Bogacka – zawodniczka klubu sportowego Gwardia Zielona Góra. Czterokrotnie brała udział w letnich igrzyskach olimpijskich w Atenach (2004), Pekinie (2008), Londynie (2012) i Rio de Janeiro (2016). Na igrzyskach olimpijskich w 2012 w Londynie zdobyła srebrny medal w strzelaniu z karabinu pneumatycznego na 10 m. Została także indywidualną srebrną medalistką Mistrzostw Świata z 2006. Zdobyła również m.in. złoty medal Mistrzostw Świata w drużynie (2014), i kilka medali mistrzostw Europy w drużynie. Wielokrotnie zdobywała medale Mistrzostw Polski, uzyskiwała także medale na wojskowych Mistrzostwach Świata.

Na spotkaniu dzieci zadawały wiele pytań dotyczących kariery Sylwii, każdy mógł wziąć do ręki prawdziwy medal olimpijski, medal mistrzostwa świata, mógł obejrzeć i przymierzyć się z karabinem pneumatycznym, oczywiście z zachowaniem szczególnych warunków bezpieczeństwa. Dzieci zadawały pytania np. Ile lat miała Sylwia jak rozpoczęła przygodę ze strzelectwem, jak godziła treningi z nauką, ile tych treningów musiała odbywać w tygodniu, ile czasu trwał jeden trening, jak często wyjeżdżała na zawody, jakie kraje odwiedziła. Pytały o zainteresowania i czym się zajmuje obecnie.

Zajęcia poprowadziła Karolina Pawlak.

Zawody:

Zawody odbyły się 22 grudnia , dzieciom się podobało, zwycięzcy otrzymali okolicznościowe medale i dyplomy.

Ocena:

Pomysł jest dobry, daje możliwość kontaktu dużej ilości dzieci z Strzelectwem Sportowym, być może dzieci zaczną uprawiać regularnie strzelectwo sportowe.

Podsumowanie:

Dzieciom zarówno spotkanie z Mistrzem i zajęcia się podobały. Wielu z nich wyraziło chęć zapisania się do Klubu by uprawiać strzelectwo sportowe.